Kdy se vám bude hodit tlaková myčka?

Ve venkovním prostředí se špína ukládá ve spárách a na místech, kde se obtížně čistí. Co s tím? Pořiďte si tlakovou myčku, která vám pomůže s pravidelnou údržbou povrchů a materiálů. Víte, podle čeho si ji vybrat?

Proč si koupit tlakovou myčku?

Tlaková myčka má několik výhod, díky kterým byste si ji měli pořídit bez ohledu na to, jaké povrchy potřebujete vyčistit. Univerzální tlakové čističe jsou vhodné téměř pro každý povrch. Tlakové myčky čistí povrchy rychle a efektivně bez ohledu na typ povrchu. Má jednoduché ovládání a je bezpečný. Má univerzální využití a stačí vám jeden pro všechny druhy materiálů a povrchů. Vyberte si ideálně takový, na kterém umíte upravovat tlak, se kterým pracujete. Je praktický a ušetří vám spoustu času. Je úsporný. Efektivně využívá vodu a šetří drahé čistící prostředky.

Jak vybrat správný čistič?

Tlakové mytí je založeno na vysokotlakém vodním stříkání tekutiny, která dokáže odstranit uvolněné barvy, plísně, špíny, prach, bahno, žvýkačky a nečistoty z povrchů a předmětů, jako jsou budovy, vozidla či betonové povrchy. Tlakové myčky jsou stejně nepostradatelným pomocníkem jako benzinové sekačky. Na trhu v současnosti naleznete přístroje, které dokáží vyvinout tlak od 5 až do 200 MPa. Megapascal (MPa) je míra pevnosti betonu pod tlakem. Jeden MPa se rovná milionu pascalů (Pa) a jelikož pascal je jeden newton síly na metr čtvereční, megapascal je milion newtonů na metr čtvereční. Komplikované? Vůbec ne! Správný model by se si měli vybrat na základě síly tlakového čističe a povrchu, který plánujete čistit. Někdy u produktů v prodejnách a e-shopech naleznete uvedenou sílu tlaku v barech. To si však můžete snadno převést. Jeden megapascal představuje deset barů.

Univerzální čistič si poradí s autem i příjezdovou cestou

K čištění auta nebo exteriéru vašeho domu potřebujete tlakový čistič, který dokáže vyvinout tlak o síle přibližně 100 barů, ale k čištění vaší betonové příjezdové cesty potřebujete tlak 200 barů. Chcete-li použít tlakovou myčku pro všechny tyto úkoly, potřebujete takovou, která je nastavitelná a dokáže vyvinout různou sílu, kterou si nastavíte podle potřeby. Standardní univerzální tlakový čistič čistí rychle a efektivně bez ohledu na to, na jaký povrch se jej rozhodnete použít. Kombinace horké vody, vámi vybraného chemického prostředku a vysokého tlaku, zajistí, že čističi odolá jen málokterá špína, ať už na dřevěné podlaze, mezi kachličkami, na skle auta, nebo v zámkové dlažbě. Tlakový čistič je proto skvělým pomocníkem pro každého domácího kutila. Při práci s ním umíte nastavit sílu tlaku, čímž jej přizpůsobíte materiálu, který čistíte. Intuitivní ovládání zase zajistí, že s tlakovým čističem budete umět pracovat bez ohledu na vaši sílu či věk.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Kopecká