Jak ochránit domácnost před komáry?

Jakmile udeří letní teploty nepřichází pouze dny plné krásných zážitků strávených na slunci u vody, ale také začíná sezóna otravného hmyzu a opravdu nenáviděných komárů. Komáři patří mezi nejprotivnější tvory z hmyzí říše, svým otravným zvukem a nepříjemným píchnutím vám mohou léto snadno znechutit. Existuje však celá řada účinných způsobů, jak se komárů zbavit a vyhnat je z vaší domácnosti. Pomůže síť do okna, repelent nebo lapač? Zjistěte sami, který způsob ochrany proti komárům je pro vás to pravé ořechové.

Dejte komárům utrum nejen doma

Pokud vás trápí hejna komárů přímo u vás domácnosti, hledejte problém i jinde. Může to totiž znamenat, že poblíž domu máte nejspíše hnízdo (líheň). Proto nezapomeňte upínat svou pozornost také na zahradu, kde může být vhodné prostředí pro líhnutí larev. A jak takové ideální místo pro komáří larvy vypadá? Nejčastěji se vyskytují v neudržovaných okapech, znečištěné vodě v kalužích, ale také v ostatních prostorech, kde je voda zadržována – květináče, kotliny ve stromech.

Zabraňte komárům vniknout do vašeho domu

Že komáry přitahuje světlo pravděpodobně nemusíme ani zmiňovat. Když večer zapomenete zavřít okno a necháte v místnosti rozsvíceno, jedná se o velmi špatnou kombinaci, která vám může zadělat na noc plnou otravných zvuků a štípanců. V takovém případě je na místě zajistit, aby se komáři do obydlených prostorů vůbec nedostali. Klasické žaluzie logicky nestačí - musíte si pořídit sítě proti hmyzu. Umožní vám větrat i v noci, aniž byste čelili riziku komáří invaze.

Pomáhají repelenty i přírodní masti a vůně

Jako účinná prevence proti komárům patří především vůně, které je odpuzují. Mezi takové řadíme například bazalku, mátu, afrikány či citronová tráva. Komáři však ze všeho nejvíc nenávidí citronelu, což je aromatická travina a odpudí komáry především díky citrusovému a bylinnému aroma. Právě citronela se často přidává do svíček a vonných olejů, které vám efektivně poslouží nejen v domácnosti, ale i při večerním posezení na terase.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Denisa Kopecká