Slovensko jako NEJ dovolenková destinace? Tipy na TOP místa, která musíte navštívit

O tom, že je v dnešní době letní dovolená na Slovensku nejrozumnějším řešením, jste už určitě někde slyšeli. Otázka však zní – která konkrétní místa během léta navštívit? Vybrali jsme pro vás to nejlepší, co byste při poznávání krásné krajiny našich sousedů rozhodně neměli vynechat!

Liptov – slovenská destinace číslo jedna

Střední Slovensko je již dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších turistických lokalit. Zažít zde totiž můžete úplně všechno. Od vodních sportů či projížďce na člunu na Liptovské Mare přes poznávání historických památek až po vysokohorskou turistiku. Pokud se vypravíte do tohoto regionu, ideálně počítejte s pobytem alespoň na několik dní – a vezměte s sebou celou rodinu. Nudit se rozhodně nebudete! Z řady atraktivních tipů pozornost nedočkavců nikdy nezklame například archeologická lokalita Havránok, která se nachází nedaleko nad přehradou Liptovská Mara. Kde se ubytovat? Asi 30 minut cesty autem od známého termálního parku Bešeňové se nachází Jasná, která je startovacím bodem a zároveň cílem mnoha turistických tras. Skvělou volbou je pobyt v hotelu Liptov – Bjornsonka v samotném srdci střediska. V rámci areálu Bjornsonky navíc nedávno vyrostl nevšední projekt – TREEHOUSES. Minimalisticky pojaté chatky nabízí vysoký komfort přímo v lese. Chcete-li zažít opravdu nevšední dovolenku, navštivte apartmány Liptov a vychutnejte si relax v bezprostřední blízkosti přírody.

Vysoké Tatry - nejmenší velehory světa

Vysoké Tatry jsou snad nejznámějším symbolem Slovenska a nezmínit je v tomto seznamu nejlepších slovenských dovolenkových destinací by byl doslova neodpustitelný hřích. Křišťálově čistý vzduch, famózní výhledy, rozličné přírodní krásy a nekonečné možnosti tatranské turistiky jsou jen zlomkem důvodů, proč se Vysoké Tatry rozhodně vyplatí navštívit. A několik dní může být málo… Ať už s partou kamarádů, nebo celou rodinou, svěží tatranský vzduch vám pomůže resetovat tělo i ducha. A nezapomeňte ochutnat místní tatranské speciality, dosáhnete tím pocitu naprosté spokojenosti.

Trenčín - sídlo Pána Váhu a Tater

Trenčín patří se svou známou turistickou atrakcí - Trenčianským hradem, mezi nejkrásnější města Slovenska. Na své si zde přijdou milovníci historie a kultury, ale také přírody. V blízkosti Trenčína se nachází například známá Opatovská či Jánošíkova jeskyně, výjimečná Haluzická soutěska a několik naučných stezek s nádhernými výhledy.

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Denisa Kopecká