K čemu je dobrá peruánská Maca a jaké obsahuje výživné látky?

Peruánská Maca je u nás k sehnání nejčastěji ve formě tobolek anebo prášku, který si můžete přimíchat do jídla anebo rozmíchat ve vodě a vypít. Kombinovat jej můžete i s dalšími rostlinami s podobným účinkem, například s kotvičníkem a dosáhnout tak znásobení jejich účinků.

Jaké látky se vlastně v Mace peruánské nacházejí?

Z Macy se konzumuje kořen připomínající na první pohled naši běžnou řepu. Ten je plný vitamínů, především B, C a E a minerálních látek, jako například železa, vápníku, draslíku či zinku. Vysoký obsah sterolů a saponinů, ale také vlákniny a tříslovin dělají z Macy výborný adaptogen a antioxidant. Bez uzardění lze o Mace konstatovat, že její pravidelná konzumace může přispět k lepšímu zvládání vysokého pracovního tempa a stresu způsobeného hektickým životním stylem.

Kde může Maca projevit svoje účinky?

Vzhledem k vysokému obsahu příznivých látek lze její pozitivní působení zaznamenat prakticky na celém těle. Nejvíce jej ale poznáte na posílení imunitního systému a rychlejší regeneraci po zátěži. Macu mohou konzumovat také muži i ženy trpící potížemi s plodností či hormonální bouří doprovázející klimakterium. Kromě toho, že Maca působí jako silné afrodiziakum, lze ji užívat také jako bylinku na trávení, která vám pomůže zefektivnit využití živin z potravy. Zkvalitnění spánku a vyšší hladina energie a úrovně mentální činnosti jsou snad již jen třešinkou na dortu pozitivních vlastností, které dokáže Maca přinést. Rozhodně právem se řadí mezi superpotraviny, které mají rozhodně své místo v jídelníčku sportovců, plně vytížených manažerů, ale také manuálně pracujících osob, které potřebují podpořit fyzickou odolnost.

Hektický životní styl? Zvolněte

Konzumace doplňků stravy a superpotravin, které vám mají dodat energii, kterou potřebujete k tomu, abyste dennodenně mohli podávat nadlidské výkony, ale není dlouhodobým řešením. Maca, kotvičník či guarana by měly být brány jako krátkodobá berlička, která vám pomůže dostat se z bludného kruhu nedostatku energie a podpořit vaši snahu o změnu životního stylu. Jestliže ale nechcete skončit v osidlech civilizačních nemocí, je potřeba čas od času zvolnit tempo a dopřát si aktivity, které vám dělají radost.

Publikováno: 03. 09. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Kopecká