Zlé sny k vám neprojdou a ty dobré sklouznou po pírkách lapače snů. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte

Lapač snů vyrobila poprvé jedna indiánská žena, která chtěla utišit své plačící dítě. Tento postup jí poradila stará indiánská šamanka. My bychom dnes zřejmě měřili teplotu a místo zlých duchů ze snů vyháněli vzduch ze střev, ale indiánská legenda zní mnohem romantičtěji.

Základem lapače snů jsou přírodní materiály

Jestliže má lapač snů alespoň trochu účinkovat, je potřeba, aby byl vyroben z přírodních materiálů. Zapomeňte na předem připravené ocelové obruče, které vypletete umělohmotným vláknem. Základem pravého lapače snů musí být kruh z proutí, Indiáni používali vrbové. Na vypletení vnitřního prostoru kruhu je ideální použít kožené řemínky, provázek, lýko anebo nit. Velice důležitou součástí každého lapače snů je také kamínek umístěný uvnitř kruhu, který symbolizuje vlastní já spícího a tedy je předobrazem jeho bytosti, která je chráněna pavučinou sítí.

Bez pírek to nepůjde

Právě ptačí peříčka mají na lapači snů nejdůležitější úkol. Filtrují špatné sny a posílají je do pavučiny a naopak dobré sny směrují ke spícímu. Zlé sny z pavučiny pak snadno odstraní první ranní paprsky. Aby byl lapač snů funkční, je potřeba mít lichý počet pírek na jeho spodním okraji. Na to si dejte pozor, ať již si budete lapač snů vyrábět sami doma anebo si ho koupíte. Můžete také zkombinovat obě varianty. Kupte si opravdu kvalitní lapač snů vytvořený z přírodních materiálů a dozdobte si ho podle vlastní fantazie. Získáte unikátní kousek, který jen tak někdo nemá.

U lapače snů mají význam i použité barvy

Zřejmě nejčastěji se na lapači snů vyskytuje bílá barva. Ta je tradičním symbolem čistoty, ale také přesnosti a přemýšlení. Naopak do výšin intuice a tvořivosti vás posune barva žlutá, která je také symbolem inteligence a moudrosti. Modrá pak kromě podpory komunikace spojuje rozum a intuici. Oranžová je doplní o radost ze života, zvládání depresí a pocitů vyhoření a podpoří chuť po dobrodružství. Něhu a romantickou lásku podpoříte lapačem snů v růžové barvě, která pomáhá také uvolňovat napětí a podporuje mezilidské vztahy. Podobně funguje také barva zelená povzbuzující přátelství, vztah k přírodě a navozující klid a vyrovnanost. Zelená barva v sobě také nese naději. Necháte se unést na její vlně?

Publikováno: 15. 02. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Kopecká