Pověry, které se tradují ohledně mobilních topidel

Plánujete si pořídit mobilní topidlo MASTER, ale máte určité pochybnosti? Připravili jsme si nejčastější dotazy zákazníků, na které vám následně odpovíme. Věříme, že vám budou k užitku.

Mobilní topidlo je jen pro hrstku zákazníků... Bude mi vyhovovat?

Abychom byli schopni odpovědět na tuto otázku, je nutné specifikovat, k čemu vlastně topidlo budete používat. Stejný přístup ostatně platí také pro přenosné klimatizační jednotky. A také pro domácí vysoušeče vzduchu.

Důležité je správně otázku položit. Kterým topidlem vytopím efektivně stavbu nebo dílnu? Jaké topidlo vybrat do domácnosti? Na tyto otázky už je odpověď mnohem jednodušší. S vytopením dílny či garáže vám můžeme s čistým svědomím odporučit naftová a plynová topidla.

Mobilní topidla jsou moc drahá... Jaká je skutečná cena?

Cena nejlevnějších topidel na trhu se pohybuje od 4 000 – 10 000 korun. Patří mezi ně především plynová topidla, která za cenu desetitisíc korun, pořídíte s opravdu dobrým výkonem. Naftová topidla s nepřímým spalováním jsou o poznání dražší.

Tip: Jak vybrat ohřívač na terasu?

Mobilní topidlo je znouzectnost... Co když se pokazí primární zdroj tepla?

V tom případě ho nejlépe zastoupí plynová topidla. Jak už jsme zmínili v předchozí otázce, jsou nejlevnější ze všech tří modelů. Ovšem provozní náklady jsou celkem finančně náročné, proto doporučujeme tento typ topidla používat jen občas. Taky elektrické topidlo se nabízí jako správně řešení, protože ho v případě potřeby stačí jen zapojit do zásuvky.

Nevyplatí se... Které topidlo je z hlediska provozních nákladů nejvýhodnější?

Nejnižší provozní náklady mají naftová a plynová topidla, ovšem musíte k nim přičíst také pořizovací náklady, dopravu nafty a výměny propan-butanové bomby. Jestli tedy hledáte topidlo, u kterého opravdu ušetříte své finance, nabízí se jako nejvýhodnější variantou nákup elektrického topidla.

Jaké mobilní topidlo je tedy nejlepší?

Na tuto otázku není lehké odpovědět, protože každé ze zmíněných typů najde své využití někde jinde. Do menších prostorů bychom však doporučili elektrická topidla. Zase do větších místností, skladů nebo hal, se hodí naftové. Jelikož jejich cena se pohybuje v podobné cenové relaci, musíme brát v potaz výhodu elektrický topidel. Nepotřebují odvětrávat, protože neprodukují žádné spaliny. No a jako topidla pro restaurace jsou vhodné sálače.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Kopecká