Lázně jen pro nemocné? Již dávno ne!

Pryč je doba, kdy si lázeňskou péči dopřávali jen nemocní lidé, lidé po operacích či po úrazech. V současné době jsou lázeňské pobyty brány jako ideální relaxační dovolená, při které člověk zapomene na stres, odpočine si a načerpá novou energii do dalších pracovních dnů.

Tomuto trendu se již přizpůsobily i nabídky pobytů v jednotlivých lázních. Můžete tedy narazit na klasické wellness pobyty, pobyty pro seniory, zkrášlovací pobyty pro ženy a jiné. Nabídka je více než široká a stačí si jen vybrat. Do lázní můžete odjet na týden nebo více, ale velice rozšířené a oblíbené jsou pobyty na víkend nebo prodloužený víkend. I za pouhé tři dny si tělo dokáže odpočinout v péči odborníků a v nádherném prostředí lázní.

Tipy na pobyty

Pokud si chcete užít klidný pobyt v krásném přírodním prostředí, doporučuje Lázně Mšené. Tyto krásné lázně se nacházejí nedaleko Roudnice nad Labem, pouhých 45 km od Prahy. Obklopuje je krásná příroda v údolí Mšenského potoka, navíc jsou lázeňské domy uprostřed krásného parku s rybníkem. Při procházkách na vás dýchne kouzlo starých časů, budete si vychutnávat krásy přírody a zapomenete na všechny starosti - Lázně Mšené jsou opravdovou oázou klidu. V nabídce lázní najdete celou řadu relaxačních a wellness pobytů, které můžete kombinovat s lázeňskými léčebnými procedurami - známé jsou především slatinné zábaly. Lázně Mšené se také mohou pyšnit skvělými výsledky v léčbě onemocnění pohybového aparátu a páteře.

Dalším zajímavým lázeňským komplexem jsou Lázně Velké Losiny. Tyto termální lázně se nacházejí v podhůří Hrubého Jeseníku, takže vás opět bude čekat klid a nádherná příroda. Termální prameny mají léčivé účinky na pohybový aparát a nervovou soustavu. Používají se jak k léčebným koupelím, tak k napouštění vnitřního a venkovního bazénu. Lázně Velké Losiny tedy stojí za to navštívit i pro možnost vykoupat se v léčivém termálním bazénu se sirnou vodou. Tato koupel má blahodárné účinky především na pohybový aparát či respirační a kožní nemoci. I v Lázních Velké Losiny můžete využít celou řadu pobytových balíčků - od komplexních  léčebných kúr až po víkendové relaxační pobyty.

Dárek, který potěší každého

Pokud vás naše tipy na pobyty v lázních zaujali a chtěli byste vybraný druh pobytu darovat někomu ze svých blízkých, není nic jednoduššího než koupit dárkový poukaz, který jistě udělá radost. Vždyť darovat klid, odpočinek, zdraví a krásu je jeden z nejhezčích dárků, který může člověk dát. Překvapte proto partnera, kamarádku či rodiče a vydejte se do lázní načerpat novou energii a odpočinout si od každodenního shonu.

   

Publikováno: 06. 09. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Denisa Kopecká