Pověry o peněženkách aneb Víte, jak přitáhnout bohatství?

K peněženkám se vztahují různé pověry. Některé se týkají jejich typu a vzhledu, jiné obsahu, další zakládají na tom, jak se chováme k peněžence a penězům. Všem pověrám jde o jedno: přitáhnout bohatství. Přečtěte si o nich a alespoň některými se zkuste řídit. Možná se vám konečně podaří našetřit na to, co si tolik přejete.

Barva

Nejvíce bohatství přitahuje červená peněženka. Jestli vám není sympatická, můžete sáhnout můžete též po hnědé, černé nebo tmavě modré. Světlemodré či tyrkysové se naopak vyhněte. Tato barva připomíná vodu, se kterou by vám peníze rychle odpluly neznámo kam. Vyvarujte se také bledým, nevýrazným odstínům a už vůbec nenoste peněženky s bláznivými vzory.

Velikost

Čím větší peněženka, tím větší bohatství přinese. Peníze ji budou chtít naplnit. Bankovky by v peněžence měly být narovnané, nikoliv přeložené nebo dokonce pokrčené.

Cena

Dražší peněženka je symbol určitého luxusu, na který se nechají přitáhnout další peníze. Navíc bude kvalitnější a mnohem déle vydrží. Jestliže nechcete nebo nemůžete investovat do drahé značky, nevadí. Určitě ale nekupujte novou peněženku za pár korun na tržnici.

Kapří šupina a další drobnosti

Šupiny z kapra přinášejí nejen bohatství a úspěchy, ale také zdraví a celkové štěstí v životě. Nezapomeňte ji ale pravidelně obnovovat. Šupina starší více než rok přináší smůlu. Jako nositelé štěstí fungují také další drobné předměty, třeba čínské penízky nebo osobní talisman.

Účty

Máte ve zvyku nechávat v peněžence účtenky? Špatně! Lákají pryč i další peníze. Chcete, aby se vám bohatství hromadilo, ale s účtenkami se bude dít opak.

Úcta k peněžence i penězům

Aby peněz přibývalo, musíte se k nim chovat s úctou. Peněženku chraňte před poškozením a určitě ji nenoste v zadní kapse kalhot. Až bude vaše peněženka jevit známky opotřebení, pošlete ji do důchodu a vyberte si novou.

Publikováno: 20. 09. 2019

Autor: Denisa Kopecká