Studium VŠ není zbytečné. Proč se titul vyplatí?

Studium na univerzitě či vysoké škole nabízí daleko více benefitů než "jen" přípravu na povolání. Toto jsou důvody, proč byste měli přihlášku minimálně zvážit.

Studujete, co vás baví

Většina lidé si vybírá studium na vysoké škole podle toho, co je baví a naplňuje. A to je velmi důležité. Ze studia na vysoké škole si tak odnesete spoustu hlubších poznatků. Znalosti jsou užitečné nejen pro váš osobní rozvoj, ale také jako dobrý základ pro vaši budoucí kariéru.

Pokud byste studium zahájili při práci a neměli dostatek času na zpracování podkladů pro kratší seminární práce, můžete si je nechat vypracovat od profesionálů z profipodklady.cz.

Tým zkušených odborníků vám zároveň poradí s psaním bakalářské práce či v jiných oblastech studia.

Vybudujete si nezávislost a zodpovědnost

Prostředí univerzity je odlišné od střední školy a vyžaduje zvládání individuálního studia a s tím související odpovědnost. Toto je skvělá šance odpoutat se od rodičů. Život na koleji nebo v podnájmu, to je první velký krok k osobní nezávislosti. Pro mnohé studenty je to zároveň příležitost zvyknout si na město a po studiu zde začít nový život.

Vyzkoušíte si semestr v zahraničí

Díky mezinárodním partnerstvím univerzit si může každý vyzkoušet semestr na zahraniční univerzitě. Je to nezapomenutelná zkušenost ze života a studia v cizině. Poznáte skvělé lidi z různých zemí a kultur, což vám umožní vychutnat jinou realitu světa, nebo dokonce změnit dosavadní směřování svého života.

Rozvíjíte své schopnosti

Pro vaši budoucí kariéru budete potřebovat nejen kvalitní vzdělání, ale také univerzální zkušenosti. Proto pracujte na schopnosti porozumět problémům (ať už společenským nebo technickým), samostatně si vyhledat informace, umět rozlišit mezi fake news a pravdou, kultivovaně komunikovat s lidmi a umět pracovat v týmu.

Získáte cenné kontakty

Vysoká škola je místem, kde si vytvoříte nová přátelství a můžete získat cenné kontakty na lidi, kteří v budoucnu budou pracovat ve vaší nebo příbuzné oblasti. Tyto kontakty vám pomohou v kariérním růstu, při hledání nového zaměstnání nebo při spolupráci na projektech.

Zvýšíte svou kariérní perspektivu

Vzdělání obecně zvyšuje šanci na získání lepšího zaměstnání, vyššího platu, stabilní pracovní pozice i rychlejšího kariérního růstu. Studujte pro svou lepší budoucnost.

Máte šanci na vyšší platové ohodnocení

Podle statistik vysokoškolsky vzdělaní lidé vydělávají více než ostatní a nabízejí perspektivnější budoucnost svým dětem. Potřebujete snad další důvody, proč mít titul?

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Denisa Kopecká