Zdravá a zářivá pleť potřebuje kolagen

žena promazává kůži na obličeji

Naše kůže je úžasný živý orgán, který se neustále omlazuje výměnou zaniklých buněk.

Naše kůže se strukturálně skládá z několika vrstev, z nichž každá obsahuje různé typy buněk. Pravidelně se zbavujeme buněk vnější vrstvy (epidermis), které jsou nahrazovány novými. Kožní buňky pod epidermis mají obvykle nižší míru obnovy.

Spodní vrstvy kůže, dermis a subdermis, se skládají z elastických pojivových tkání, vláken, cév a dalších prvků, které se mohou rozpínat a smršťovat.

Škára tvoří asi 90 % tloušťky kůže a její složení z elastických vláken a kolagenu pomáhá udržovat pevnost kůže a její tvar.

Sága protahování a prověšování

Různé faktory, jako je věk, nedostatečná výživa, nedostatečná hydratace, nadměrné vystavování se slunci, kouření a náhlý úbytek hmotnosti, mohou způsobit, že pokožka ztrácí svou pevnost a pružnost.

Při velkém tlaku může být pokožka méně pružná nebo se může roztrhnout, což může způsobit její ochabnutí a vznik strií. To se může stát, když má někdo nadváhu, hodně svalů nebo je těhotný.

Strie mohou být způsobeny hormonálními změnami souvisejícími s pubertou, těhotenstvím, cvičením (zejména posilováním) a hormonální substituční terapií.

Dotčené hormony (známé jako glukokortikoidy) brání tělu vytvářet více kolagenových a elastinových vláken, která pomáhají udržovat pokožku pevnou. To ovlivňuje strukturu kůže, která je při tlaku náchylnější k roztržení.

Obvyklé problémové oblasti

Toto škubání a natahování se může vyskytnout kdekoli na těle, ale je pravděpodobnější, že k němu dojde v oblastech, kde je větší množství tuku.

břicho, stehna, hýždě, paže a prsa Nejčastějšími oblastmi, kde se lidé potýkají s povolenou kůží nebo striemi, jsou břicho, stehna, hýždě, paže a prsa.

  • Břišní oblast, zejména v blízkosti pupku
  • Zadní část horních končetin
  • Vnitřní a vnější strana stehen
  • Boky a hýždě
  • Podpaží
  • Prsa
  • Zadní partie

Kolagen na pomoc

Naštěstí jsou k dispozici ošetření a produkty, které mohou pomoci redukovat strie a zpevnit ochablou kůži.

Mnoho lidí volí doplňky stravy a krémy, které podporují produkci kolagenu a tvorbu nového elastinu.

Kollagen je komplexní bílkovina, která tvoří 30 % tělesných bílkovin a obsahuje 19 různých aminokyselin, které jsou nezbytné pro stavbu tkání, jako je kůže. Z estetického hlediska dodává kolagen pokožce pružnost a pevnost.

Existuje nejméně 28 různých typů kolagenu. Nejběžnější jsou typy 1 až 5, přičemž typ 1 je nejrozšířenější a tvoří 90 % celkového kolagenu v našem těle. Je nezbytnou složkou pro pevnou pokožku, protože má pevně utkanou strukturu vláken.

Zlepšete svou pleťovou rutinu

Doplňování buď kolagenovými peptidy, nebo hydrolyzovaným kolagenem je nejúčinnějším způsobem, jak zlepšit zdraví pleti.

Vezměte v úvahu tyto doplňky stravy a přemýšlejte o jejich zařazení do své pravidelné kosmetické rutiny.

Biogen kolagen je vysoce čistý, přírodní, bioaktivní produkt obsahující více než 97 % bílkovin v sušině. Je snadno stravitelný a využitelný v těle, což z něj činí důležitý zdroj hydrolyzovaného kolagenu typu 1.

Biogen kolagen obsahuje hydrolyzovaný kolagen, což je forma, která byla zpracována hydroxylací. Tento proces rozkládá kolagen na peptidy, které se lépe vstřebávají do těla. Tento kolagen pomáhá tělu vytvářet nové pojivové tkáně, jako je kůže, a také pomáhá udržovat zdraví kloubů.

Biogen kolagen je tu, aby vám usnadnil rutinní péči o pleť. Tento lahodný perlivý nápoj bez cukru obsahuje 10 gramů kolagenu v každé plechovce a je k dostání ve dvou chutných příchutích: Borůvka a granátové jablko a mučenka s kokosem.

Kapsle kolagen jsou pokročilým doplňkem stravy speciálně navrženým tak, aby pomáhal redukovat známky stárnutí a podporoval zdravou a zářivou pleť.

Kklagen je pokročilý kosmetický koktejl určený k revitalizaci a obnově pleti zevnitř. Obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy Verisol®, které zlepšují pružnost a vzhled pokožky, redukují vrásky a známky stárnutí.

Publikováno: 09. 03. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Denisa Kopecká

Tagy: Kolagen